Naujienos

Kultūros fabrike atidaroma paroda „Tariami krantai”

2014 m. lapkričio 21 d. 20 val. Kultūros fabrike Klaipėdoje atidaroma paroda „Tariami krantai“
Menininkai:
Arnas Anskaitis, Jurgita Remeikytė, Irma Stanaitytė, Laura Stasiulytė, Eglė Vagnoriūtė, Laura Zala

Parodą inicijavo dalyvaujantys menininkai, koordinavo Rasa Antanavičiūtė (Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija)

Parodos lankymo laikas: darbo dienomis nuo 11 val. iki 17 val. ir vakarinių renginių metu, savaitgaliais nuo 16 val. iki 20 val.
Paroda veiks iki 2014 m. gruodžio 6 d.

Paroda yra apie jūrą ir neapčiuopiamus jos kontūrus; apie vietą, kurioje gyvename ir kurios nepažįstame, apie ilgesį, meilę, jūros jausmą ir sprūstančią iš rankų prasmę. Parodoje pristatomuose kūriniuose į jūrą žvelgiama ne kaip į poilsio ar darbo zoną, o kaip į kolektyvinės vaizduotės ir atminties metaforą. Kaip gyvenimas prie jūros veikia mūsų vaizduotę, kalbą, jausmus? Kaip juose atsispindi? Kūrybinėmis refleksijomis menininkai brėžia horizonto liniją mentaliniame jūros peizaže – įsivaizduojamoje teritorijoje, susiejančioje vaizduotės ir tikrovės, praeities ir dabarties krantus.
Irmos šiuolaikinės ikonos ir rastas anoniminis meilės laiškas (jūrai?) apjungia tikras ir virtualias erdves, žmonių, jausmų ir žuvų žvejus. Lauros S. žiemos žūklės apeigos, sugretintos su Baltijos jūros dugno moksliniais tyrimais, atveria spragą, žiojinčią tarp to, kuo norime ir kuo esame priversti tikėti. Arno nubrėžta kranto linija veda mus aplink jūrą, bet atveda ne į pradžios tašką, o spirale į kažin kokią paralelinę erdvę. Irmos ir Jurgitos nesibaigianti kelionė atbulomis supina pastato erdvę į ilgą virvę, atplėšia ją nuo žemės paviršiaus ir išplukdo į atvirus vandenis. Lauros Z. mechaninė banga malšina ilgesį ir bando iš garso ląstelės atkurti jūrą, o Eglės užkonservuota klaipėdiečių atmintis primena apie slydimą paviršiumi ir už simbolių dažnai tvyrančią miglą.

Skirtingose Kultūros fabriko vietose įkurdinti kūriniai kviečia į kelionę: Lauros Z. „Bangos“ ir Arno „Ambasadoriai“ įsikūrė Kultūros fabriko rūsyje, Irmos „Laimikiai“ – I aukšto konferencijų salėje, Lauros S. „Dugnas“ ir Eglės „Meridianas“ – IV aukšto erdvėje, o Irmos ir Jurgitos „Laivas“ pakilo į V aukštą. Kūrinius padės surasti parodos gidas.

 

Kultūros fabrike atidaroma paroda „Tariami krantai”