Naujienos

„Kultūros fabrikas” skelbia RUDENS MARATONĄ ir žada daug nemokamų renginių!

Rugsėjo 11- 13 dienomis „Kultūros fabrikas” pasiūlys pilnavertišką ir įdomią sezono atidarymo programą. Įkvepiantys seminarai, kūrybinės dirbtuvės, spektakliai, koncertai, kino filmai – viskas po vienu stogu! 

Stebins renginių dermė

Kultūros fabrikas pasitinka savo antruosius veiklos metus nuolat kintantis, ieškantis savęs ir savo lankytojų. Rugsėjo 11–13 dienomis miesto bendruomenė kviečiama į įvairių renginių „Rudens maratoną“.
Klaipėdos senamiestyje įsikūrusiose daugiafunkcėse kūrybinėse erdvėse siekiama ugdyti žiūrovą bei suteikti bendravimo, žinių gilinimo ir prasmingo laisvalaikio galimybę. Tam parengta visiems prieinama, pozityvi ir darbingą rudens sezoną skelbianti trijų dienų renginių programa.
Veiklų pasirinkimas įvairuoja. Nemokamos kūrybinės dirbtuvės ir įkvepiantys seminarai, skirti ne tik kūrybos ir meno profesionalams, bet ir visai miesto bendruomenei. Į vyksiančias atviras kūrybines dirbtuves ir žinomų menininkų bei rinkodaros atstovų seminarus kviečiami visi – ir prasmingo laisvalaikio ieškantys miestiečiai, ir patys kūrėjai.

Vyks nemokamos dirbtuvės

Penktadienį (rugsėjo 11 d.), 17 val. „Rudens maratoną“ atidarys vadinamojo partizaninio teatro atstovai „Bad Rabbits“ su gatvės spektakliu. Tai jaunas, alternatyvaus teatro ir meno kolektyvas, ieškantis Lietuvoje neeksploatuojamų teatro ir vaizduojamojo meno terpių, kuriose galėtų realizuoti savo eksperimentinius darbus. „Bad Rabbits” tikslas – kurti ne tik uždarai teatro bendruomenei.
Meninį sindikatą papildys gatvės ir šokių studija „HopHop“, gatvės šokių studija, T. Baužo šiuolaikinio šokio trupė po kurių pasirodymo veiksmas persikels į fabriko vidines erdves.
Į savo nemokamas kūrybines dirbtuves ir parodas kvies Kultūros fabriko rezidentai: Agnė Kišonaitė, Gabrielė Kerpytė, Julius Klimas, IKRA mada, „MANO apranga“, Game Jam, Aikido studija „Budokan“. Seminarą „Galimybių karta. Baimė vs Rizika“ ves svečias jaunas dizaineris Ignas Survila, sulankstomo oranžinio paspirtuko „Pigeon“ kūrėjas. O kavos degustacijai suburs „Kavos architektų“ įkūrėjai.
Vakare Rudens maratono dalyvių laukia dvi intriguojančios lietuviškos premjeros: Klaipėdos jaunimo teatro premjera „Ledas“ (režisierius P. Ignatavičius) ir filmo „Meistras ir Tatjana“ premjera (režisierė G.Žickytė). 

Verslumo, seminarų ir pikniko diena

Šeštadienį (rugsėjo 12 d.) nuo 12 val. savo įžvalgomis dalinsis „The Chocolate“ vykdantysis direktorius Mantas Kubilius ir rašytojas Artūras Tereškinas. Po pietų verslumo temą kultūroje toliau vystys Audronė Pauliukevičienė ir Tomas Nemūra.
Šeštadienio popietę, esant palankiam orui, miestiečiai kviečiami į Kultūros fabriko pievoje rengiamą kolektyvinį pikniką. Organizatoriai pasirūpins kepimo įranga, o dalyviai kviečiami atsinešti griliui tinkamą maistą. Pikniko svečias – rašytojas ir publicistas Andrius Užkalnis. Jo seminaro tema: „Kaip nuolatos atkurti save ir niekada neatsibosti“. A. Užkulnis savo pranešime aptars nuobodulio ir nuspėjamumo mechaniką, sąsajas su banalybės keliama rizika ir intelektinio tingulio pavojais. „Nuo intelektinio tingumo galima pasiskiepyti“ – įsitikinęs žinomas publicistas ir rašytojas.
Tos pačios dienos vakarą Kultūros fabriko kino salėje vyks Vokietijos filmo „Viktorija“ (2015) premjera. Vėliau dalyvių lauks „BEISSOUL & EINIUS:CHAMILLION“ gyvo garso, mados ir unikalaus kvapo koncertas. Renginys vyks daugiafunkcėje salėje.

Sekmadienis – šeimai

Analogų uostamiestyje neturinčios kūrybinės erdvės skatina ne tik jaunųjų kūrėjų, bet ir šeimų bendrystę.
Sekmadienį (rugsėjo 13 d.) Kultūros fabrikas visą dieną skiria smagiam šeimų pasibuvimui.
Šia proga 11 val. bus rodomas spektaklis vaikams „Niekados nesakyk niekados nesakyk niekados“. Kūrybinė grupė: V. Kairys ir J. Vaikšnoraitė. Renginys vyks palėpės salėje.
12 val. atvykusieji mėgausis premjera – filmu visai šeimai „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“ (2014). Filmo trukmė – 30 min. Iškart po jo bus rodomas dar vienas filmas šeimai „Mažieji padaužos“ (2014). 

Programa:

Rugsėjo 11 d. (Penktadienis) – DIRBTUVIŲ DIENA!
17.00 Rudens maratono atidarymo nemokami renginiai lauko terasoje (Dalyvauja:  Meninis sindikatas „Bad rabbits“, šokių studija „HopHop“, gatvės šokių studija, T. Baužo šiuolaikinio šokio trupė ir kt.)
18.00  Kūrybinės dirbtuvės:
Agnė Kišonaitė, Gabrielė Kerpytė, IKRA mada (Galerija, 1a.)
J. Klimo garsų instaliacija (Vestibiulis, 2a.)
MANO apranga, Kristijonos veltiniai (Studija 2B, 2a.)
Game Jam (Kūrybinis HUB‘as, 4a.)
Aikido studija „Budokan“ (Palėpės salėje, 5a.)
18.00 Igno Survilos praktinis seminaras „Galimybių karta. Baimė vs Rizika“ (Seminarų salė A) – nemokamas
19.00 Kavos architektų dirbtuvės ir degustacija „Išeik iš komforto zonos!” (Seminarų salė A) – nemokamas
19.00 PREMJERA! Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis „LEDAS“ Rež.: P. Ignatavičius (Daugiafunkcė salė B)* N-18!
20.00 PREMJERA! Filmas „Meistras ir Tatjana“ (2014/Lietuva/85min.) Planuojamas susitikimas su kūrybine grupe. (Kino salė) * 

Rugsėjo 12 d. (Šeštadienis) – VERSLUMO IR PIKNIKO DIENA
12.00  Mantas Kubilius – „Dveji metai be kelnių. Kaip tvarkyti reikalus ir nebankrutuoti”(Seminarų salė A) – nemokamas
13.00  Aistė Ptakauskė – „Kūrybinis rašymas šiuolaikiniame pasaulyje. Ką galima parašyti išmaniosioms technologijoms? „(Seminarų salė A) – nemokamas
14.00 Andrius Užkalnis „Kaip nuolatos atkurti save ir niekada neatsibosti” (Seminarų salė A) – nemokamas
15.00 – 16.00 Piknikas Kultūros fabriko pievoje – organizatoriai pasirūpins kepimo įranga, dalyviai kviečiami atsinešti griliui tinkamą maistą.
16.00   Audronė Pauliukevičiutė – „Kultūros ir kūrybinės industrijos: daug verslo ir mažai kultūros?” (Seminarų salė A) – nemokamas
17.00   Tomas Nemura – „Kaip išlikti tendencijų smaigalyje ir susirinkti įdomiausius kontraktus” (Seminarų salė A) – nemokamas
19.00 PREMJERA! Filmas “Viktorija” (2015/Vokietija/140 min./N-16) (Kino salė)*
20.30 BEISSOUL & EINIUS: CHAMILLION – Garso, mados ir unikalaus kvapo koncertas (Daugiafunkcė salė B)*

Rugsėjo 13 d. (Sekmadienis) – ŠEIMŲ DIENA
11.00  Spektaklis vaikams “Niekados nesakyk niekados nesakyk niekados” Kūrybinė grupė: V. Kairys ir J. Vaikšnoraitė (Palėpės salė C)*
12.00 PREMJERA!  Filmas visai šeimai “Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus” *(2014/Lietuva/30 min.) (Kino salė)*
12.30  Filmas visai šeimai “Mažieji padaužos” (2014/Vokietija/82 min.) (Kino salė)*
14.00 Kūrybinio mąstymo penkiakovė (KM5) (Vestibiulis, 1a.) *

*Bilietus galima įsigyti internete arba likus valandai iki renginių pradžios. 
Daugiau informacijos rasite www.kulturosfabrikas.lt

„Kultūros fabrikas” skelbia RUDENS MARATONĄ ir žada daug nemokamų renginių!