Naujienos

Klaipėdos jaunimo teatras pakartotinai skelbia pirmąjį šauktinių sąrašą!

Šauktinių gražinimas jau sulaukė daug atgarsių visuomenėje ir kultūros sferoje, tačiau jaunieji kūrėjai žada pateikti savo viziją ir nuomonę šia tema. „Imtis šauktinių temos dar pavasarį mus paskatino privalomosios karinės tarnybos grąžinimas ir reali galimybė, kad aktorių trupės vyrai bus pašaukti tarnauti. Tokia ateities vizija paskatino diskusijas apie šauktinių padėtį, savijautą, apie idėjinę kariuomenės problematiką. Šios diskusijos lėmė, kad nusprendėme nesiimti konkrečios dramaturgijos, o pradėjome patys rinkti medžiagą būsimam spektakliui. Tikimės, kad premjera paskatins dar kartą aptarti šią temą iš skirtingų požiūrio taškų.“ – sako „Šauktinių“ kūrėjai ir spektaklio režisierius Paulius Pinigis.

Premjera yra kuriama bendradarbiaujant su visuomenine organizacija „Naujasis tautos balsas“. NTB atstovas Arvydas Kevelinskas teigia, kad „Šauktiniai“ šiandien yra ypač aktualūs. „Mūsų visų akys yra nukreiptos nuo tikrosios tiesos. Tiesos, kad esame nuolatiniame pavojuje, tiesos, kad priešas ištisai kvėpuoja mums į nugarą. Aš nemanau, kad mes saugūs, todėl svarbu informuoti piliečius apie jiems kylančią grėsmę. Bendradarbiavimas su Klaipėdos jaunimo teatru yra puikus būdas tai padaryti.“ – sako A. Kevelinskas. „Šauktiniai“ išskirtini ir tuo, kad KJT žada žiūrovų nepalikti tik tylių stebėtojų vaidmenyje. „Šiame darbe publika turės padėti mums ir galės jausti, kad turi įtakos spektaklio eigai. Kiekvienas atėjęs žiūrovas įsigydamas bilietą įsipareigos vykdyti tam tikrus reikalavimus, vienas iš jų – aktyviai dalyvauti. Suprantame, kad užduodami tokias sąlygas patenkame į rizikos zoną, tačiau tikimės, kad publika priims mūsų žaidimo taisykles ir tai suteiks naujos patirties tiek mums, tiek jiems. – sako „Šauktinių“ autoriai.

Intriguojanti Klaipėdos jaunimo teatro ir organizacijos „Naujasis tautos balsas“ premjera „Šauktiniai“ (N-16) – vasario 6d.  19 val. (šeštadienį) Klaipėdos  „Kultūros fabrike“, Bangų 5A.

Daugiau informacijos http://www.kjt.lt/lt/repertuaras/sauktiniai/265/

 

Klaipėdos jaunimo teatras pakartotinai skelbia pirmąjį šauktinių sąrašą!