Naujienos

Festivalyje „Jauno teatro dienos“ – šiuolaikinio teatro tendencijos

 Kultūros fabrike apsilankę festivalio žiūrovai galės pasirinkti, kokį jauną teatrą jie nori matyti, o po spektaklių ir išsakyti savo lūkesčius ar pastebėjimus spektaklių kūrėjams. Kviečiame susipažinti su festivalio „Jauno teatro dienos“ parodomąja spektaklių programa.

JTD svečiai: „Žvėriška meilė“

Trečiadienį 19 val. Kultūtos fabrike „Dirty deal teatro“ iš Latvijos festivalio žiūrovams pristatys spektaklį „Žvėriška meilė“. Spektaklis pagrįstas  istorijomis, kuriose pagrindiniai veikėjai – žmonės ir gyvūnai – įtraukiami į didelę santykių, tarpusavio priklausomybių ir aistrų įvairovę. Kūrinyje sąmojingai išryškinami bendros žmonių ir gyvūnų egzistencijos kraštutinumai. Žvėris žmoguje ir žmogus žvėryje – ar mes tikrai žinome kur viena prasideda, o kita baigiasi?

„Dirty deal teatro“ – tai jaunų teatro profesionalų sanbūris Rygoje, kuriantis šiuolaikinio teatro pastatymus bei tarpdiscipilininius pasirodymus. JTD rengėjai tikina, kad svečių iš Latvijos darbo principas ir pagrindinės idėjos yra artimos festivalio organizatorių Klaipėdos jaunimo teatro veiklai. Tad „Žvėriškoje meilėje“ apsilankę klaipėdiečiai galės palyginti lietuviškojo ir latviškojo šiuolaikinio nepriklausomo teatro tendencijas.

Spektaklis „Žvėriška meilė“ vyks latviškai, tačiau žiūrovų patogumui organizuojamas sinchroninis vertimas į lietuvių kalbą. Vertimo bus galima klausytis savo išmaniajame telefone įdiegus „Interactio“ programėlę, vienkartines ausines žiūrovai gaus renginio vietoje. Organizatoriai prašo į spektaklį „Žvėriška meilė“ atvykti 20 minučių iki spektaklio, kad galėtų padėti prisijungti prie renginio vietos Wi-Fi, įdiegti vertimo programėles ir iškilus klausimams, paaiškinti, kaip jomis naudotis.

 

JTD drama: Keturi

Penktadienį 19 val. Kultūros fabrike Nacionalinis Kauno dramos teatras ir režisierė Kamilė Gudmonaitė pristatys savo naujausią spektaklį „Keturi“, pagal ištrauką iš kultinio V. Pelevino romano „Čiapajevas ir Pustota“. Pats autorius apie savo kūrinį yra pasakęs, kad tai pasaulinėje literatūroje pirmas romanas, kurio veiksmas vyksta visiškoje tuštumoje, tačiau spektaklio žiūrovai turės galimybę pabūvoti apleisto garažo aplinkoje.

Ankstyvos Lietuvos nepriklausomybės stadijos laikus primenantys treninguoti jaunuoliai kalba ne tik apie mašinas ir nešvarius reikalus, tačiau ir ieško gyvenimo filosofijos. Režisierės Kamilės Gudmonaitės interpretacija – tai minties šuolių, ironijos ir paradoksų derinys, kuriame šiuolaikinė realybė persipina su Rytų kultūrų mitologija, o žemoji gatvės kultūra su dvasiniais apmąstymais. Ar realiai egzistuoja šis pasaulis? Kaip patekti į amžiną „kaifą“? Ar galima išsivaduoti iš iliuzinio savęs suvokimo?

„Keturi“ žiūrovai susipažins ir su jau trečią kartą festivalyje dalyvaujančia režisiere Kamile Gudmonaite. Viena perspektyviausių jaunų Lietuvos režisierių vadinama kūrėja iš kart po JTD pradės darbą Klaipėdos jaunimo teatre, jos režisuojamo spektaklio premjera Klaipėdoje numatoma rudenį.

JTD šokis: B ir B dialogas

JTD festivalio programą šeštadienį 18 val. Kultūros fabrike užbaigs šokio spektaklis „B ir B dialogas“. Jaunos choreografės ir šokėjos A. Lisičkinaitė ir G. Grinevičiūtė pirmajame savo bendrame darbe tampa žaismingais B&B merginų personažais. Kai autorės sugalvojo kurti naują šokio spektaklį, jos pasikvietė dvi merginas – B ir B. Kam? Kodėl? Tyrimams, sako choreografės. Bet ar B ir B nepradėjo užimti žymiai daugiau vietos šiame kūrinyje? Ar sąžininga naudotis tokiomis nekaltomis būtybėmis? Kas iš tiesų yra B ir B?

Kūrėjos žengia į sceną ne tik kalbėti apie tai, kas aktualu kiekvienai jaunai moteriai, kūrėjui, mokiniui, norinčiam tapti savarankišku menininku, bet ir galų gale sau ir kitiems atskleisti, kas šiandien tiek kasdieniame gyvenime, tiek ir teatre trukdo būti atviru. Šiuo metu šokėjos repetuoja antrąją spektaklio dalį, tad Klaipėdos žiūrovai turi galimybę susipažinti su B ir B merginomis dar iki naujos premjeros.

Festivalį JTD dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Daugiau informacijos apie festivalį ir renginio programą galite rasti JTD puslapyje www.jtd.lt ir Jauno teatro dienų facebook paskyroje. Bilietus į festivalio renginius platina tiketa.lt.

Festivalyje „Jauno teatro dienos“ – šiuolaikinio teatro tendencijos