Naujienos

DVD „Lietuvių dokumentinio kino antologija“ – pristatymas KUFA kino ekrane

VšĮ „Meno avilys“, siekdama aktualinti Lietuvos kino paveldą, sugrąžinti ir priminti lietuvišką kino dokumentiką, jau ne vienerius metus vykdo senų lietuviškų filmų skaitmeninimą ir restauravimą. Renginyje bus pristatytas naujai išleistas DVD leidinys „Lietuvių dokumentinio kino antologija“ bei parodyti restauruoti filmai.

Naujam gyvenimui prikelta senoji lietuvių kino dokumentika

Klaipėdos Kultūros fabrike gegužės 31 dieną, 19 valandą bus pristatyta šiuolaikines kino pasaulio tendencijas atliepianti kino filmų programa ir DVD leidinys „Lietuvių dokumentinio kino antologija“, kurio tikslas išsaugoti kino paveldą ir iš užmaršties naujam gyvenimui prikelti lietuvių dokumentinį kiną. VšĮ „Meno avilio“ iniciatyva – pirmas šiuolaikinėmis kino paveldo išsaugojimo praktikomis: filmų restauravimu, išsaugojimu ir sklaida, besiremiantis projektas Baltijos šalyse.

„Poreikis pradėti šį projektą kilo supratus, jog dauguma lietuviškų kino kūrinių nėra rodomi čia, Lietuvoje, ir svetur dėl technologinių aspektų – analoginiame formate saugotų filmų juostos sudilusios, o naujoms kopijoms pagaminti Lietuvoje nėra sąlygų,“ – sako projekto iniciatorė kino istorikė Lina Kaminskaitė-Jančorienė, renginio metu pristatysianti Lietuvos dokumentinio kino raidos kontekstą ir filmų kūrimo aplinkybes.

DVD leidinį „Lietuvių dokumentinio kino antologija“ sudaro VšĮ „Meno avilys“ inciatyva suskaitmeninti ir restauruoti R.Verbos, H.Šablevičiaus, A.Grikevičiaus, V.Starošo, E.Zubavičiaus, A.Stonio, A.Matelio, A.Maceinos, K. ir D.Matuzevičių dokumentiniai filmai. Siekiant išsamiau pristatyti Lietuvos dokumentiką, bendradarbiaujant su Anthology Film Archives ir Moskwood Media, į rinkinį įtraukti ir J.Meko, Š.Barto filmai, bendradarbiaujant su projekto partneriu LRT – H.Šablevičiaus filmas. DVD leidinyje taip pat yra lietuvių – anglų kalbomis išleistas katalogas pristatantis svarbiausius lietuvių dokumentinius filmus nuo autorinės dokumentikos ištakų 7-dešimtmetyje iki pirmaisiais nepriklausomybės dešimtmečiais kūrusios „lūžio“ kartos.

DVD leidinį „Lietuvių dokumentinio kino antologija“ sudaro:

„Laikas eina per miestą“, rež. A. Grikevičius, 1966, 17 min.
„Šimtamečių godos“, rež. R. Verba, 1969, 17 min.
„Kelionė ūkų lankomis“, rež. H. Šablevičius, 1973, 11 min.
„Aš myliu direktorę“, rež. V. Starošas, 1978, 28 min.
„Jautrumo kaip duonos“, rež. E. Zubavičius, 1979, 9 min.
„Dešimt minučių prieš Ikaro skrydį“, rež. A. Matelis, 1990, 10 min.
„Iliuzijos“, rež. K. ir D. Matuzevičiai, 1993, 21 min.

DVD „Lietuvių dokumentinio kino antologija“ – pristatymas KUFA kino ekrane