Renginiai

BLON | NAUJOJI BANGA

12 balandžio 2019 17:30

Susipažinkite su novatoriškais, įkvepiančiais, šviežiausiais animacijos sprendimais ir technologijomis, pakeisiančiomis vaizdu ekrane kuriamų istorijų ateitį ir mūsų potyrius.

Naujosios bangos programoje išvysite meniškus vaizdo darbus, kurie sukurti naudojant specifines metodikas ir technikas, kaip algoritminė animacija, judesio fiksavimas, sistemų mokymasis, realaus laiko varikliai, hiperrealistinės medžiagos ir kt. Fotorealistiniai vaizdai, anksčiau kurti ištisus metus, šiandien algoritmų pagalba gimsta per kelias minutes. Tačiau jei technologijos leidžia taip lengvai kurti turinį, kodėl sulaukiame tiek daug šlamšto, bet mažai šedevrais vertų vadinti kūrinių?

Po peržiūros [penktadienį, 04.12] kviečiame dalyvauti neformalioje diskusijoje apie kūrybiškumo ateitį dirbtinio intelekto ir masėms prieinamų galingų kompiuterių eroje. Koks kūrėjų vaidmuo, kai kompiuteris padaro visą darbą?

Greatness

4 min 30 s / 2017 / Kinija

„Greatness“ – Karma Fields ir Talib Kweli prodiusuotam muzikiniam kūriniui „Greatness“ sukurtas vaizdo klipas, kurio vaizdą generuoja kodas. Visas vaizdo įrašas sudarytas iš skirtingų generatyvinės grafikos sistemų, sukurtų naudojant „Processing“ programavimo platformą.

Režisierius – Raven Kwok

Hiper ciklas

2 min 38 s / 2018 / JK

„Hiper ciklas“ – serija futuristinių filmų, tyrinėjančių žmogaus ir mašinos bendradarbiavimą per vaidybą ir naujas technologijas.

Režisierius – Matt Pyke

Gamintojas – Universal Everything

Tūriai

3 min 5 s / 2018 / Rusija

„Tūriai“ yra 4k, kompiuterinės grafikos filmas, tyrinėjantis emocijų ir gamtos dėsnių sugretinimą. Milijardai spalvotų dalelių šoka, žaidžia ir bendrauja viena su kita amžinajame, hipnotizuojančiame balete, kurį valdo nematomos jėgos.

Režisierius – Maxim Zhestkov

FAZUA

47 s / 2018 / Vokietija

Šis abstraktus vaizdo klipas vizualizuoja pagrindinius elektroninio dviračio „Fazua“ bruožus. Jis ypač lengvas, tinkamas įvairiems paviršiams. Važiuojant 25 km/val. greičiu variklis atsijungia nuo dviračio, o tai leidžia toliau minti pedalus, net esant didesniam greičiui.

Režisierius – Vincent Schwenk

Ata

3 min 42 s / 2016 / Japonija

Naudojant „openFrameworks“ platformą, kuriamos optinės iliuzijos erdvės percepcijoje.

Režisierius – Baku Hashimoto

Festivalis

2 min 55 s / 2018 / Vokietija

Festivalis daugiabučių kvartale: reivas, dronas, barbekiu ir ledai. O tada dar ir akrobatinis skrydis.

Režisierius – Nikita Diakur

Pabudus Akira

58 s / 2018 / Kinija, JAV

„Pabudusi Akira“ sukūrė du draugai: Ashaas Thorpas ir Zaoeyo (XiaoLin Zeng), kurie bendradarbiaudami norėjo pagerbti klasikinį anime filmą „Akira“, sukurtą Katsuhito Otomo. Šio filmuko kūrimas užtruko daugiau nei metus, nes laiko teko ieškoti tarp kitų projektų. Tikimės, kad laukti vertėjo ir iš tiesų pasimėgausite mūsų pastangomis.

Režisieriai: Ash Thorp ir Zaoeyo (XiaoLin Zeng)

Melasos

42 s / 2018 / Italija

Melasų skonius atkuria abstraktūs paveikslai – skonio pavadinimų meninės interpretacijos. Mes įkvėpimo sėmėmės iš pakuočių grafinių elementų – potėpių, kurie šią dailią koncepciją pratęsia trimate žaisme: spalvotais dažais, energingais potėpiais ir produktais.

Režisūra – Ditroit

Prodiuserė – Ada Korvafaj

Gamintojas – Ditroit

Kitokia pusė

1 min / 2019 / Australija

Santykiai tarp žmonių ir technologijų yra apibrėžiami iš naujo, ir takoskyra tarp žmogaus ir mašinos darosi vis siauresnė. Mes šį santykį nusprendėme patyrinėti iš labai intymios perspektyvos. Subtilus. Sugestyvus. Elegantiškas. Galingas. Mes tai padarėme pristatydami keletą nesusijusių scenų, kurios netiesiogiai reprezentuoja tai, kas vyksta kūne, kuomet artėji, užmezgi santykį ir galiausiai įsteigi sąjungą su reikšminguoju kitu. Šiuo atveju, tą reikšmingąjį kitą reprezentuoja technologija.

Prodiuserė – Ailin Brunner

Gamintojas – Onesal Japan

Dėžė

5 min 14 s / 2013 / JAV

„Dėžė“ tyrinėja tikrų ir skaitmeninių erdvių sintezę per trimačių projekcijų vaizdavimą ant judančių paviršių. Trumpametražis filmas dokumentuoja gyvą pasirodymą, nufilmuotą tik filmavimo kamera.

Prodiuseris – GMUNK

Gamintojas – Bot & Dolly

Dirbtinio intelekto geometrija

58 s / 2018 / Kanada

Kūrinio tikslas – parodyti, kaip vystosi skaitmeninės mintys, kaip dirbtinis intelektas suvokia save ir perstruktūruoja savo fiziologiją, konstruoja skaitmeninės sąmonės sluoksnius, tarsi gobelenus, stato naujus fizikos dėsnius. Dizainą įkvėpė neuronų tinklai, voratinkliai ir gamtoje egzistuojančios struktūros. Ištrauka iš Asho Thorpo filmo „Edifice“.

Režisierius – Serjan Burlak

Overkill „Vaikštantys numirėliai: Grantas“

3 min 16 s / 2018 / Švedija

Susipažinkite su Grantu: ryžtingu vyru, pasižyminčiu tikra ištverme. Atsidūręs niūroje, žūtbūtinėje situacijoje Grantas prieglobstį randa viename ir vieninteliame automobilyje, visų užmirštoje vietoje. Grynos kompiuterinės grafikos monologas, kuriame jis turi laiko apmąstyti savo praeitį.

Režisierius – Fredrik Löfberg

Prodiuseris – Goodbye Kansas Studios

Formos

2 min 20 s / 2012 / JK

„Formos“ yra žmogaus judesio ir jo aido erdvėje ir laike studijos.

Režisieriai: Quayola, Memo Akten

Prodiuserė – Beccy McCray

Gamintojas – Nexus Interactive Arts

Nauja viltis

2 min 38 s / 2019 / Australija

„Nauja viltis“ yra metafora, metanti iššūkį kiekvienam, paveiktam technologinio amžiaus ir tebemanančiam, kad kai kurių technologijų vystymas yra normalu mūsų kultūrai, tradicijoms ir visuomenei.

Režisieriai: Alex Mikhaylov, Max Chelyadnikov

Gamintojas – Loop

CLOUDS

4 min 40 s / 2015 / JAV

„CLOUDS“ yra virtualios realybės dokumentinis filmas, vaizduojantis skaitmeninio meno pradininkus, dirbančius su programavimo kodu. Filmas sukurtas „RGB+D“ metodu, „Kinect“ kameros pagalba.

Režisieriai: Jonathan Minard, James George

Prodiuseris: Winslow Porter

Hipertikrovė

6 min 15 s / 2016 / JK

„Hipertikrovė“ pristato naują, provokuojančią ir kaleidoskopinę ateities viziją, kur fizinė ir virtuali tikrovės susiliejo į vieną ir miestas yra persisunkęs medijomis.

Režisierius – Keiichi Matsuda

Prodiuseriai: Wu Yu Zhou, Carlson Bull

Gamintojas – Fractal

Velcro

53 s / 2018 / Australija

Susitelkdamas į usnies augalo struktūrą, filmas tyrinėja garsiausius bio-mimikrijos pavyzdžius, brėždamas paraleles tarp technologijos ir gamtos, kuri jas įkvėpė.

Režisieriai: Alexa Sirbu ir Lukas Vojir

Prodiuseriai: Alexa Sirbu ir Lukas Vojir

Diesel Naujos gamtos SS16

1 min 39 s / 2016 / JK

Tęsdami „Naujų gamtų“ temą, šeši atskiri filmai griebiasi mūsų manijos skaitmeninei kultūrai ir imituoja vizualius mechanizmus, jau tapusius mūsų kultūros dalimi: minimaliais grafiniais įsikišimais vešliame tropiniame peizaže.

Režisierius – Marcus Wendt

Prodiuseris – FIELD

Begalinės ateitys

1 min / 2017 / Australija

Menas ir animacija vieningoje prekės ženklo kampanijoje Melburno universitetui demonstruoja išskirtinę savo mokymo programą: Melburno modelį.

Remdamasi universitete iš tiesų vykdomais tyrimų projektais, „Onesal“ sukūrė šešiolika abstrakčių fantastinių kraštovaizdžių, iliustruojančių daugybę galimų ateičių.

Režisierius – Nahuel Salcedo

Prodiuseris – Ailin Brunner

Gamintojas – Onesal Japan

Prieš gimimą

1 min 42 s / 2018 / JAV

Ar kada susimąstėte, iš kur atsiranda vaikai? Ausis paruoškit kūdikių krykštavimui, kol animuotus jų įsikūnijimus vidury dykumos siaubingai trankys gobtuvais prisidengę ateiviai.

Režisierius – Mike Diva

Gamintojas – Lord Danger

Qubo

33 s / 2019 / JAV

Lentynų sistemos „Qubo“ vizualizacijos.

Režisierius – Santi Zoraidez

Orbis Integra

2 min 32 s / 2016 / JAV

„Orbis Integra“ stebi pasaulį, kuriame liejasi valingi, sąmoningi gamtos impulsai, kuriame simatiniai fenomenai patiriami kaip laikini objektai. Kinetiniai paminklai parodo mums dažnių formas, kurios kitaip liktų nematomos, nesuvoktos, nežinomos.

Režisieriai: GMUNK

Prodiuseris – Gayatri Roshan

Gamintojas – JOJX

Ryklys parke

3 min 3 s / 2018 / Vokietija

„Ryklys parke“ vizualiai perteikia ypatingos braškių rūšies „Parco Pistris“ vegetacijos procesus, kuriuos atrado Korėjos tyrėjų grupė KSPRI, 2016 m. Filme pramoginiu stiliumi atskleidžiami visi stebinantys faktai apie augalą, kad sudomintų ne tik biologija besidominčius asmenis, bet ir platesnę, jaunesnę publiką.

Režisierius – Polynoid

Prodiuserė – Selina Schmitt

Gamintojas – Woodblock

Mirusiųjų knyga

3 min 35 s / 2018 / JAV

Pasakojimas iš pirmojo asmens perspektyvos demonstruoja „Unity“ galimybes kurti aukščiausios klasės vizualizacijas kompiuteriniams žaidimams.

Režisierius – Veselin Efremov

Gamintojas – Unity

BLON | NAUJOJI BANGA